IE Warning
Tarayıcınız dolmuştur!
bir up-to-date, hızlı tarayıcı gerektirir böylece
Bu web sitesi en son web teknolojileri kullanır!
Deneyiniz Firefox or Chrome!
styler

KAPLICA TURİZMİ

KAPLICA TURİZMİ

Türkiye'nin 1. derece önemli ve öncelikli kaplıcalarından olan Armutlu Kaplıcası, çevresi çok çeşitli zeytin, çam, nadide ağaçlar ve makilerle kaplı bir vadide, dere yatağı boyuna sıralanmış çok sayıda kaynaktan oluşmaktadır.

Marmara bölgesindeki içerik bakımından en zengin sulardan biri olması ve ülkemizde bulunan kaplıcalar arasında radyoaktivitesi en yüksek sulara sahip olmasıdır.

Armutlu’nun şifalı kaplıca suları hipertermal, hipotonik bir maden suyudur. Kimyasal sınıflandırma bakımından karbondioksitli, bikarbonatlı, klorlu, sülfatlı, kalsiyumlu ve sodyumlu bir bileşime sahiptir. 50 / 78 C derece arası sıcaklığındadır. Kaynaklarda mineral miktarı 2100–2421 mg. arasındadır.

 Ayrıca Armutlu Sahilleri Marmara Denizi'nin en temiz kıyılarını oluşturmaktadır. İstanbul –İzmir yolunun kısalması nedeniyle İstanbul-Armutlu arası 15-30 dakika arasında bir mesafeye düşeceğinden uluslar arası yatırımcıların ilgi odağı haline gelecektir. Şimdiden çok önemli kaplıca- deniz özellikli sağlık turizm projeleri uygulanmaya başlanmıştır. Keşfedilmeyi bekleyen nadide koylar, çam ormanları ve kaplıcalar diyarı Armutlu gelecekte, Yalova ile beraber Yaşam standartları açısından yaşanabilecek temiz havası ve bol oksijeni olan İstanbul’un incisi bir yer olacaktır. İlçe tertemiz denizi, çam ormanları ve termal kaplıcaları ile sağlık turizm için büyük bir potansiyele sahiptir.

Daha detaylı bilgi için Armutlu Belediyesi Resmi Web Sayfasını ziyaret ediniz;

(http://www.armutlu.bel.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=168&Itemid=63&limitstart=1)