IE Warning
Tarayıcınız dolmuştur!
bir up-to-date, hızlı tarayıcı gerektirir böylece
Bu web sitesi en son web teknolojileri kullanır!
Deneyiniz Firefox or Chrome!
styler

TUZDAN GELEN SAĞLIK

TUZDAN GELEN SAĞLIK

Tuz Terapisi (Halotherapy)

Tuz Terapisi solunum yollarını rahatlatan; alerji, astım ve kulak-burun-boğaz ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılan en etkili doğal terapi yöntemidir.

 Halotherapy, Yunanca’da “tuz” anlamına gelen“Halo” kelimesinden doğmuştur. Geçmişi antik çağlara kadar dayanan Tuz Terapisi günümüzde yaşam kalitesini arttırmaya yönelik uygulanan doğal bir terapi yöntemidir. Polonya’daki madenlerde çalışan isçilerin astım ve akciğer hastalıklarının mucizevî bir şekilde iyileştiğini keşfetmeleriyle başlamıştır. Yapılan araştırmalar, bunun tuzun etkisi olduğunu ortaya koymuştur.

Tuz Terapisi solunum yollarını rahatlatan; alerji, astım ve kulak-burun-boğaz ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılan en etkili doğal terapi yöntemidir. Tuz Terapisi, şifalı tuz madenlerindeki gibi tamamen doğal Himalaya kristal tuzlarla kaplı olan Tuz Odamızda gerçekleşmektedir.

Yetişkinler İçin Tuz Terapisi

Bir seans 20-40 dakika arasında sürmektedir.

Tuz Terapisinden yüksek verim alabilmek için; 48 saat ara ile ilk etapta en az 5 seanslık bir kür uygulanarak; 1 ay içerisinde 10-12 seansa tamamlamak gerekir. Bu kürün etkisi 6 ila 12 aya kadar uzun sürmektedir. Düzenli Tuz Terapisi yapmak güçlü bir bağışıklık sistemi için de ideal bir uygulamadır.

Tuz odasının sıcaklığı rahatça nefes alabildiğiniz, oda sıcaklığı seviyesinde bir ortamda gerçekleşir. Basit nefes egzersizleri seansınızın daha verimli geçmesine yardımcı olur.

Tuz odasına parfum ve kozmetik ürünleri kullanılmadan girilir. Rahat kıyafetlerimizle, bone ve tek kullanımlık terlik kullanarak steril ortamı korumuş oluruz.

Bir seanslık Tuz Terapisi'nde yaklaşık 1/3 çay kaşığı kadar tuz tüketmiş oluruz. Peki bu kadar az olmasına rağmen neden etkili? Bunun cevabı doğal tuzların içerdiği yoğun minerallerden kaynaklanmaktadır.

Çocuklar İçin Tuz Terapisi

Çocuklar yetişkinlere göre tuzun etkisini daha çabuk görmektedir. Bu yüzden astım ve alerji problemi çeken çocuklar tedavileri süresince tuz terapisinden destek alarak daha zinde ve rahatlamış hissederler.

Onlarla paylaştığımız oyuncaklar sayesinde Himalaya kristal kaya tuzları ile son derece yakın bir temas kurarlar. Böylece ilk dakikalardan itibaren etkisini hissetmeye başlarlar.

Tuz Terapisi Bilimsel Araştırmalar

Dünyanın bir çok ülkesinde Tuz Terapisi gerek modern tuz terapi merkezlerinde gerekse tarihi tuz madenlerinde uygulanmaktadır. Ülkemizde yeni olan bu doğal yöntem; yurt dışında bilim adamları ve tıp doktorları tarafından 19. Yüzyıldan beri araştırılmaktadır. 

Binlerce test sonucunda Tuz Terapisinin kesin sonuçlar verdiği doğrulanmıştır. Halotherapy’nin etkisi milyonlarca insanın memnuniyet refaransı ile de kanıtlanmıştır.

Halotherapy Klinik Çalışmaları: http://www.halotherapy.com/full-clinical-result.html

Tuz Terapisi Nasıl Çalışır: http://www.iriswellbeing.com/machanism_of_action.html

Spor ve Fiziksel Performans:  http://www.saltcave.co.uk/sports.html

Otelimiz bünyesinde bulunan tuz mağarası ve odalarımızda yer alan tuz duvarları Pakistan menşeli Doğal Himalaya Kristal Tuzu kullanılarak Salt Life Firması tarafından yapılmıştır. Daha detaylı bilgi için;

http://www.tuzodasi.net/hakkimizda